Reference

  1. Bára Daňková & Trisha, Brno
  2. Trishe procházka přinesla určitě zábavu a ozvláštněnou procházku. Mě setkání přineslo nový pohled na výcvik. Poznala jsem, že i se svou silou je Trisha docela ovladatelná fenka. Jsem zvědavá, jak se budeme stále v komunikaci zlepšovat a jak budu zvládat svou netrpělivost. Hned první den ráno jsem na ranní procházce cítila změnu při chůzi na vodítku a mile nás to obě navnadilo na celý den. Mám radost, když má Trisha radost, když se jí něco povede a já ji pochválím.
  3. Lenka Hejmalová & Lexi, Brno
  4. Co Vám a pejskovi setkání se mnou přineslo?  To že se nemá nikdy nic vzdávat i když se nedaří tak jak má , že nikdy není na nic pozdě. Která informace pro Vás byla nejdůležitější a proč? Pozitivní přístup, důslednost, praktické ukázky např. netahání na vodítku, neskákání po lidech.
  5. Hana Pavlíková & Marly, Brno
  6. Příjemný zážitek s někým, kdo psům rozumí. Vaše okamžité napojení na psa bylo dokonalé. Nejvíc mě zaujala myšlenka, že pes jedná v jednotě sám se sebou, na rozdíl od nás lidí. Při dalším pozorování chování svého psa jsem si toho všímala a musím dát za pravdu.

Dana Lorencová & Eddy, Brno

Již v průběhu prvního setkání jsme byli schopni spolu jít na prověšeném vodítku, i když zatím malou chvíli, ale věřím, že dobu budeme prodlužovat (dosud jsme se na vodítku převážně přetahovali). Eddy doufám trošičku pochopil, že jsou nějaké hranice, které je dobré respektovat, a já jsem si uvědomila, že musím zapracovat na postoji a myšlení vůči Eddymu a vhodným způsobem pracovat s jeho obrovskou energií. Setkání s Vámi bylo moc příjemné, plné pozitivní energie, jste úžasná osoba a máte velký dar.

Iveta Putnová & Argo, Brno

V první řadě musím říct, že setkání bylo velmi příjemné (předpokládám, že i pro pejska, protože dnes, když jsme procházeli kolem Antrophosu, mermomocí mě tam chtěl nasměrovat☺). Hlavní věc, kterou jsem si uvědomila, že dělám špatně, je moje přílišné předjímání situace, která pak, ve výsledku, třeba ani nenastane. A další pak to, že přebírám zbytečně moc zodpovědnosti na sebe, místo abych něco nechala na tom čtvernožci.

Jana Prudká, Brno

Ráda bych tímto mockrát poděkovala za inspirativní, nesmírně obohacující a milá setkání s autorkou knížky Znaková řeč pro psy s  Michaelou Drábkovou. Věřím, že tato setkání mohou být nezanedbatelným přínosem jak pro pejsky a jejich pánečky, kteří hledají cesty pro zlepšení komunikace mezi sebou navzájem, tak i pro každého, kdo touží pochopit jednoduchost, či složitost lidských vztahů a vůbec života… Uvědomila jsem si, že někdy můžeme mít již zautomatizované naše vzorce jednání i chování, kterým může možná chybět opravdovost a respekt.
Jsem ráda. že jsem zase o krok blíže k pochopení některých jednání u naší psí kamarádky. Děkuji za znovuobjevení tohoto vzájemného poznávání v našem vztahu… Při těchto našich setkáních jsem si uvědomila, jak člověk jedná často automaticky, byť v dobré víře, ale bez plného vědomí – uvědomění si vzájemného propojení v té dané chvíli… Ano, vždyť přeci nejsme roboti, jsme živé bytosti a tento nezanedbatelný fakt často jakoby ztrácí na důležitosti v dnešní, bohužel, zautomatizované době…
Sama autorka – Michaela Drábková – toto krásně vystihla, ve své již výše zmíněné knížce Znaková řeč pro psy, v krátké a moudré větě: „Tato příručka i setkání se mnou jsou založena na respektování nastavení obou partnerů a na učení na základě upřímné komunikace, které příroda rozumí. “ Co dodat více?  Ještě jednou Vám velmi děkuji…

Nikola Škirdová & Ready, Praha

Máme toho s Redym nad hlavu a poslušnost zvládá teď na výbornou. Nejvíc jsem vděčná za naučení se předání signálu ‚ne‘ a následně komunikaci bez tolika dobrot. Získání si důvěry ve psa (nikdy jsem mu tolik nevěřila) a to mi pomohlo k vyřešení jeho problému. A taky jsem pochopila spoustu dalších signálu od psů všeobecně, kolikrát se pozastavuju nad ‚hloupými‘ páničky, kteří absolutně netuší – cítím se občas jako přenesená do jiné dimenze :-).  A v neposlední řadě mě Míša naučila se přenést nad tyto situace a tím pádem ani Redy nemá problém.

Zdeňka Koumarová & Dasty, Vysočina

Získala další náhled a způsob jak s pejsek komunikovat. Není to pouze nějaké sedni nebo lehni, ale je to o tom spolu být v čase tady a teď, vnímat strávený čas společně nejen fyzicky, ale i vnitřně.  Nestavět se do nadřazené pozice, ale být parťákem. Umět mu dát najevo, že tato situace je úplně v pohodě a dát psovi podporu, kterou očekává. Informace, že pokud já nejsem v pohodě, nemůže být v pohodě ani můj pes byla pro mě nejdůležitější. Pokud prostě byl špatný den, radši nějaký trénink necháme být, protože člověk se zbytečně rozzlobí i za maličkosti a je lepší si udělat jen procházku a jen tak jít, nad ničím moc nepřemýšlet a nechat to na zítra, vždyť zítra je také den ☺. Důležité je, aby člověk uměl ovládat sebe, nechat zlost za hlavou, protože můj pes nemůže za to, že lidi v práci mě naštvali.

Eva Z. & Eda, Praha 

Už s paní Míšou máme zkušenost a můžu doporučit. Mně třeba pomohla lépe nastavit vztah mé mírně cholerické dcery a našeho hyperaktivního knírače. Díky jejímu nadhledu na věc a schopnosti srozumitelně předat informace si už ti mí dva drahoušci rozumí mnohem lépe. Je mi jasné, že to takhle zní jako nehorázná reklama, ale kdo mě zná, tak ví, že bych nedoporučovala nic, o čem sama nejsem přesvědčená, že je fajn.

Monika Trčková, Praha

Michaela mi v roli kouče bez přehánění zachránila život. Tedy můj současný život, tak jak je a jak ho mám ráda. Posledních několik měsíců jsem měla velkou touhu k pořízení psa. Jenže s mým životním a pracovním stylem je starání se o domácího mazlíčka veliká zátěž. A já nechtěla, aby strádal a tak jsem už skoro začala uvažovat o změně zaměstnání a celého života – kvůli touze po psovi. Našla jsem si totiž takového úžasného psíka z útulku a chtěla jsem ho zachránit. Toto dilema se ve mě mlelo natolik dlouho, že jsem kontaktovala Míšu, aby mi jako odborník na psy k tomu něco řekla. No a Míša mě jako koučka  za 20 minut natolik rozebrala, že jsem okamžitě měla jasno zda psa ano či ne. Prostě psa ne. Ta touha, po vyjasnění určitých postojů a nastavení zmizela a já měla konečně po dlouhé době jasno. Skvělý pocit, mít jasno :o)) Díky Míšo!

Iva Traxmanová & Monty, Praha 

Míša mě utvrdila v názoru, že člověk se s nějakým zázrakem v sobě rodí a něčemu se během života učí. Míša má veškeré předpoklady pro úspěšnou práci s lidmi i zvířaty. Její schopnost klidně naslouchat a zbytečně nenutit svůj pohled a názory z ní dělá velmi empatickou osobou. Měla jsem to štěstí poznat dopad jejího umění na vlastní kůži. Slovy některé prožitky nejdou přesně popsat, věřte ale, že to byl hodně silný zážitek. Pomohla mi přeskládat puzzlíky mého já tak, aby se ze mě stal šťastnější a vyrovnanější člověk. Současně jsem Míšu poznala i v roli kouče pro mě a mého čtyřnohého mazlíka. Během pár hodin jsem leccos pochopila a mohla tak zlepšit komunikaci s někým, kdo mi těžko odpoví. Pro mě je v tom ponaučení i pro mezilidskou komunikaci.

SOS vesničky a Mgr. Pavla Štochlová Ph.D., Brno

Dovolte mi, abych Vám touto cestou co nejsrdečněji poděkovala jménem SOS dětské vesničky Brno za vaši akci s názvem Já a můj pes, kterou jste pro naše děti připravila.

V rámci Vaší akce jsme se s dětmi společně zamysleli nad tím, že pes je nejen domácím mazlíčkem, ale především živou bytostí, se kterou je důležité jednat s porozuměním a s respektem. Ukázala jste nám, že co nám, lidem, může připadat jako ochrana či pochvala, pro pejska může znamenat dyskomfort, pocit ohrožení, nesvobody či lhostejnosti. Díky praktickým cvičením a ukázkám jsme si mohli lépe osvojit nové dovednosti, které nám pomohou s naším psem lépe a hlavně efektivněji komunikovat. Chceme nejen to, aby pes uposlechl naše pokyny, ale také aby se s námi cítil dobře, měl volnost při komunikaci s ostatními psy a bylo mu příjemně v prostředí, které mu nabízíme. Děkujeme za Váš čas, Vaší podpory si velice vážíme a těšíme se na další případnou spolupráci.

Zdeňka Svobodová & Sunny, Brno

Nechat se vést od Míši je veliký zážitek. Zakázka byla usměrnit rozmazleného psíka. Po prvním setkání jsem pochopila, že není koučován pes, ale já…no popravdě mi zpočátku moc do smíchu nebylo. Když zjistíte na čem všem musíte zapracovat, aby psí kamarád měl ve mně jasno. Míša to dokázala! Citlivě, trpělivě a neskutečně rychle. Takový člověk v blízkosti je dar.